IT.UA - home page

Меню
Aside section
Повернутися до списку

Enterprise Asset Management, EAM

EAM (Enterprise Asset Management, управління основними фондами) — систематична і скоординована діяльність організації, націлена на оптимальне управління фізичними активами і режимами їх роботи, ризиками і витратами на протязі всього життєвого циклу для досягнення і виконання стратегічних планів організації.

ЕАМ-система — прикладне програмне забезпечення управління основними фондами підприємства (ОФП) в рамках стратегії EAM. Його застосування орієнтоване на:

  • підвищення виробничих параметрів обладнання без збільшення витрат;
  • скорочення витрат на технічне обслуговування обладнання;
  • обслуговування, ремонт і матеріально-технічне забезпечення обладнання без зниження рівня надійності.

ЕАМ-системи дозволяють злагоджено керувати наступними процесами:

  • технічне обслуговування і ремонт (ТОіР);
  • матеріально-технічне постачання (МТС);
  • управління складськими запасами (запчастини для технічного обслуговування);
  • управління фінансами, якістю і трудовими ресурсами в частині технічного обслуговування, ремонтів та матеріально-технічного забезпечення.

Станом на середину 2010 року модулі EAM входили до складу практично всіх великих універсальних пакетів управлінського програмного забезпечення. Існують і розвиваються також спеціалізовані EAM-системи, в т.ч. орієнтовані тільки на конкретні галузі.

Системи EAM дозволяють ефективно управляти повним життєвим циклом будь-яких корпоративних активів: будівель і споруд, промислового обладнання, транспортного парку, елементів інженерної інфраструктури, інформаційної техніки, бізнес-додатків, ліцензій на програмне забезпечення та інших.

Прибутковість підприємства багато в чому залежить від ефективності використання виробничих активів. За допомогою EAM-систем керівництво компанії може приймати рішення про виведення з експлуатації збиткових активів і заміни їх на сучасні або про необхідність модернізації вже наявних. Система веде облік і аналіз витрат на обслуговування, допомагає визначити сукупну вартість володіння активами, сформувати нормативну базу і базу знань з технічного обслуговування і ремонту устаткування. EAM дозволяє планувати ТОіР будь-яким методом, відповідно до обраної стратегії обслуговування виробничого активу (робота на відмову, планово-попереджувальний ремонт, за станом).

Головною метою EAM-систем є забезпечення такого режиму експлуатації основних виробничих фондів, який забезпечував би максимальну пропускну здатність виробництва за рахунок підтримки необхідного коефіцієнта технічної готовності (КТГ) при допустимому рівні витрат на обслуговування і ремонт основних фондів підприємства.

Сучасне рішення IT-Enterprise.EAM задовольняє нові потреби підрозділів в технічному обслуговуванні обладнання, відповідні епосі цифрової економіки

  • Попередня
  • наступна
Get in touch

Отримати
нашу бізнес пропозицію
Отримати
нашу бізнес пропозицію
Заповнити форму