IT.UA - home page

Меню
Aside section
ПОВЕРНУТИСЯ ДО КЕЙСІВ

«НІБУЛОН» перезавантажив кількісно-якісний облік і створив «цифровий двійник» 23-х елеваторних комплексів разом з IT-Enterprise

Агросектор і харчова промисловість
«НІБУЛОН» перезавантажив кількісно-якісний облік і створив «цифровий двійник» 23-х елеваторних комплексів разом з IT-Enterprise
масштаб2500+ користувачівkpiєдина платформа управління бізнес-процесами
ПродуктБізнес-процеси Force BPMТривалість проекту6 місяців
Рік кейсу2024КраїнаУкраїна
ГалузьАгросектор і харчова промисловістьЗамовникНІБУЛОН

«НІБУЛОН» — один із лідерів зернового експорту та агровиробництва України із земельним банком понад 76 тис. га.  ​Компанія інвестує в створення екосистеми сталої продовольчої безпеки, що охоплює відносини із понад 4 500 українськими агровиробниками, які разом із «НІБУЛОН»ом постачають якісну сільськогосподарську продукцію в 76 країн світу. Ця екосистема спирається на цифрову та логістичну інфраструктуру, яка включає мережу з 23 елеваторних комплексів, авто та залізничний парк, а також 83 одиниці власного флоту​.

Проєкт

Команда агрокомпанії «НІБУЛОН» здійснила спільно з фахівцями компанії IT-Enterprise потужний перезапуск і цифровізацію одного з найбільш процесомістких проєктів — кількісно-якісний облік мережі елеваторів. Базою якого є no-code/low-code платформа IT-Enterprise.

Основою для розгортання цього проєкту став процес системного розвитку і вдосконалення IT-інфраструктури агрокомпанії, як одного з ключових ресурсів відновлення конкурентоспроможності компанії на внутрішніх і зовнішніх ринках.

Цілі проєкту передбачали підвищення конкурентоспроможності на внутрішньому і зовнішньому ринках​, забезпечення наскрізну цифровізацію і автоматизацію компанії.

Оновлення ERP-системи

Першочерговим кроком стало оновлення ERP-системи IT-Enterprise до актуальної версії​ та подальше розгортання автоматизації сучасними IT-інструментами й підходами щодо управління персоналом і розрахунку заробітної плати​, електронного документообігу​, фінансового управління​, казначейства, регламентованого обліку та обліку за міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ​).

Ці напрями є цифровим ядром компанії «НІБУЛОН», що забезпечують комплексну роботу бізнес-процесів, і стало передумовою для запровадження одного з найбільш трудомістких проєктів трансформації — кількісно-якісного обліку (КЯО) для мережі елеваторів.

Кількісно-якісний облік

Кількісно-якісний облік це ключовий процес діяльності елеваторних комплексів, ефективність якого обумовлює прибутковість цього напряму бізнесу «НІБУЛОН».

Проєкт оптимізації кількісно-якісного обліку охопив вдосконалення бізнес-процесів обліку зернових культур і розгортання додаткових процесів з управління логістикою і калькулюванням собівартості.


Налагодження нової ефективної версійності бізнес-процесу кількісно-якісного обліку дало змогу автоматизовано простежувати рух зерна, його ключові показники та кошти, витрачені на доробку та переміщення, від моменту потрапляння на елеватор до відвантаження кінцевому споживачеві. У такий спосіб формується точна собівартість і, відповідно, вираховується прибутковість. Ця інформація дає змогу впливати на кожному етапі для покращення фінансових і сервісних показників компанії.

Коректність і достовірність кількісно-якісного обліку​ працює через:

  • підбор і списання залишків ​із декількох місць зберігання​
  • затвердження єдиних варіантів обліку культури на філіях ​
  • перегляд фактичних показників аналізів​
  • аналіз одночасно трьох показників: фактичні, на погодження, облікові​

Уніфікація і оптимізація бізнес-процесів кількісно-якісного обліку​ забезпечують:

  • побудовані бізнес-процеси для будь-яких видів транспорту, які підходять для використання будь-якою філією​
  • тиражування наявних процесів під час відкриття нової філії ​
  • оприбуткування, відвантаження ​та переміщення культури​, наказ на рух
  • ведення знеособленого обліку ​на всіх філіях​
  • оперативне отримання інформації щодо стану залишків на будь-якому елеваторі в будь-який момент часу ​

«Цифровий елеватор»

Перехід на модель повністю «цифрового елеватора» реалізував принцип роботи, який побудовано на управлінні та забезпеченні координації всіх процесів цифровими системами. Ця концепція масштабована на всі 23 елеваторні комплекси «НІБУЛОН».

На практиці «цифровий елеватор» — це впровадження цифрових інструментів, як-от: е-картка лабораторного дослідження зерна

  • автоматичні інтеграції з обладнанням
  • запровадження нових розрахункових режимів і додаткової нормативно-довідкової інформації (НДІ)
  • процеси із ведення технічних партій​ зерна
  • робота з орендованими складами​
  • перехід до обліку за первинними партіями зерна

Важливим похідним елементом — є можливість автоматизованого формування та відстежування так званих ліцензованих партій, які мають більш суворі обмеження за характеристиками. Разом ці заходи покращили контроль якості, автоматизували процеси обліку та оптимізувати управління залишками зерна на елеваторах​.

Результати проєкту

  • автоматичне простежування партії від заходу ​на один елеватор до виходу з іншого елеватора​
  • автоматичний розрахунок витрат на транспортування кожної партії зерна​
  • додавання розширених можливостей розпізнавання в інтеграцію з обладнанням для фотофіксації транспорту під час виконання руху культури​
  • введення штрихкодування для ідентифікації аналізів у лабораторії і ведення знеособленого обліку ​
  • інтеграція із чат-ботом під час виконання основних операцій руху культури на елеваторі​
  • інтеграція з УЗ надає можливість оперативної фіксації витрат ​
  • автоматична звітність із собівартості продукції ​до первинної партії / тони​
  • списання відходів під час доробки зерна пропорційно з кожної первинної партії​

Характеристики проєкту

Проєкт цифровізації уніфікував облікові процеси на всіх філіях агрокомпанії «НІБУЛОН» та поліпшив інтеграцію з обладнанням і сторонніми системами, що забезпечило ефективне управління бізнес-процесами​.

23 елеваторні комплекси працюють за моделлю «цифровий двійник»
спрощення і автоматизація пришвидшення проходження бізнес-процесів
точність обліку забезпечує чіткість і актуальність фінансового стану компанії
більша клієнтоорієнтованість процес надання послуг став якіснішим і швидшим

Відеокейс за результатами проєкту за посиланням

 

Get in touch

Отримати
нашу бізнес пропозицію
Отримати
нашу бізнес пропозицію
Заповнити форму