IT.UA - home page

Меню
Aside section
ПОВЕРНУТИСЯ ДО КЕЙСІВ

Екосистема управління торговою компанією для ритейл-мережі Delta Sport: впровадження POS і пРРО

RETAIL
Екосистема управління торговою компанією для ритейл-мережі Delta Sport: впровадження POS і пРРО
масштаб500 співробітниківkpiекосистема управління ритейл-мережею
ПродуктПродажіТривалість проекту6 місяців (поетапна реалізація)
Рік кейсу2023КраїнаУкраїна
ГалузьRETAILЗамовникDelta Sport

Компанія Delta Sport охоплює понад 40 магазинів власної роздрібної мережі сегмента спорт і фешн в Україні та Казахстані, здійснює дистрибуцію Nike, Converse, Helly Hansen, Speedo у 10 країн.

Для забезпечення ефективної машини продажів компанія у 2023 році стартувала проєкт комплексного оновлення ERP-системи. І розпочала з побудови екосистеми для управління ритейлом на базі no-сode/low-сode платформи IT-Enterprise.

Задачею першого етапу проєкту стало запровадження сучасного програмного забезпечення Point of sales (POS) — робоче місце касира (РМК)​​ для оперативного виконання супровідних бізнес-процесів при здійсненні продажів. 

А також забезпечення на місці продажу фіскалізації операцій через впровадження оновленого програмного реєстратора розрахункових операцій (пРРО).

Проєкт

На старті проєкту команди Delta Sport і IT-Enterprise окреслили наступні кроки до реалізації:

Point of sales (POS) — робоче місце касира (РМК)​

Програмне забезпечення для POS консолідує всі задачі щодо здійснення операцій продажу товару, обміну, повернення, залучення різних видів оплат (готівка, сертифікати тощо).

 • Налаштування POS
  На вкладці “Налаштування обладнання” адміністратору POS доступна опції під'єднання обладнання (сканер штрих-кодів, ваги, пРРО, POS-термінал еквайрингу тощо). Також відбувається журналювання подій і зберігаються записи щодо всіх дій (логів), які відбуваються з обладнанням.

 • Управління Х-кількістю кас
  На одному POS є можливість працювати з декількома касами та доступно підключення декількох POS-терміналів і інтернет-еквайрингу.

 • Основне вікно продажів — формування чека
  За базовими налаштуваннями основне вікно продажів розраховано на роботу зі сканерами штрих-кодів і з обов'язковим введенням відповідального продавця.

  Доступні опції із:
  1. додавання товарів через каталог / сканер штрихкодів;
  2. пошуку товару за штрихкодом;
  3. маркування товару, на який надається акція;
  4. підказки про пропозиції видачі додаткових безоплатних товарів (пакування, роздаткові матеріали тощо).

 • Знижка
  Купон на знижку знаходиться безпосередньо в CRM-системі, його застосування відбувається через перевірку програмним забезпеченням. У “Чеку” автоматично маркуються позиції товарів, до яких застосовано купон.

  Також є підтримка введення знижки вручну і інтерфейсі основного вінка продажів POS (на весь чек, або на позицію товару окремо).

 • Оплата чека
  У “Чеку” зазначається по кожній позиції ціна товару, знижка, сума. Всього по “Чеку” фіксується сума без знижки, нарахування бонусів, купон, знижка, сума до сплати.

  Доступні варіанти проведення оплати бонусами / сертифікатами / готівкою / картою. У “Чек” вноситься сума за товар і автоматично розраховується решта, яка також фіксується у чеку.

  При застосуванні бонусів виконується двофакторна аутентифікація і перевірка статусу сертифіката “активний” / “погашений”. А також відбувається перевірка балансу клієнта після сплати всього чека одним сертифікатом.

  Відкладений чек вмикається в налаштуваннях POS і застосовується у разі коли покупець з якоїсь причини призупинив процес продажу. Касир може відкласти поточний чек і продовжувати обслуговувати покупців, що забезпечує оперативну роботу на касі.

 • Повернення по чеку
  Пошук позиції до повернення відбувається за чеком / за клієнтом / за період.
  Для здійснення повернення треба обрати чек і необхідні позиції товару.
  POS контролює повернення суми, а також повернення суми, що здійснена певним типом (готівкою, картою, сертифікатом тощо).

 • Загальна інформація по зміні
  Загальні відомості по зміні фіксують дані по касі, виторгу, повернень із деталізацією по способу повернень (готівкою, картою, сертифікатом тощо). Ця інформація  відображається в Х-звіті (друк при необхідності).

  Закриття зміни відбувається через Z-звіт на фіскальному пРРО і у POS.

Впровадження POS відбулося у двох магазинах мережі Nike. Тиражування проєкту успішно відбувається силами внутрішньої команди Delta Sport.

Програмний реєстратор розрахункових операцій (пРРО)

ПРРО встановлюється як програмне забезпечення на смартфон, планшет, комп’ютер чи будь-який інший гаджет, який має операційну систему та підключення до інтернету.

 • ПРРО
  Автоматизація обліку фіскальних даних дозволяє швидко зареєструвати пРРО при відкритті нової торгової точки, інтернет-магазину і забезпечує покупців зручним доступом до e-чеків.

  На функціональному рівні забезпечується:
  1. підтримка режимів роботи ​в локальній і мережевій версії​; 
  2. логування тотально всієї інформації, що відправляється в Державну податкова служба України (ДПСУ);
  3. логування всіх операції з пРРО;
  4. ізоляція клієнтів один від одного;​
  5. перегляд всіх запитів до ДПСУ у зручному форматі;
  6. підтримка робота в офлайн-режимі​.

 • Чек і е-Чек
  У “Чеку” доступні налаштування найменування товарів (відбувається на рівні видів номенклатури у Довіднику).

  Підтримується друк нефіскальної інформації в “Чеку”, як-от: зараховані / списані бонуси, QR-код для перевірки чека і штрих-код (для зручності сканування при поверненні).

Електронна форма чека, що створюється пРРО, має аналогічну юридичну силу та еквівалентна фізичному чеку. 

Ключові показники 

Наведено показники, що є маркерами виконання проєкту впровадження POS і пРРО в Delta Sport: 

екосистемність запроваджено єдину no-code/low-code платформу IT-Enterprise, яка бесшовно об'єднує ERP, CRM, POS, пРРО
користовність і зручність оптимізована кількість дій при здійсненні операцій продажу
електронні фіскальні чеки формування сучасного методу формування чека і способів видачі клієнту (через месенджери, електронну пошту тощо)
проста масштабованість розвиток проєкту впровадження власним центром IT і технічного супроводу

Підсумком проєкту стало цифрове оновлення програмного забезпечення POS і пРРО, додавання швидкодії і керованості всім бізнес-процесам, що супроводжують операції продажу.
.
Більше про рішення управління торговим підприємством — 
торгівля, детально про програмне забезпечення Point of sales (POS) — робоче місце касира (РМК)​ та про програмний реєстратор розрахункових операцій (пРРО) від IT-Enterprise у відео

Про переваги цифрового партнерства з IT-Enterprise від команди Delta Sport тут

Get in touch

Отримати
нашу бізнес пропозицію
Отримати
нашу бізнес пропозицію
Заповнити форму