IT.UA - home page

Меню
Aside section
ПОВЕРНУТИСЯ ДО КЕЙСІВ

21 000 співробітників Групи ДТЕК проходять щорічну оцінку діяльності у корпоративному рішенні від IT-Enterprise

Традиційна і відновлювальна енергетика
21 000 співробітників Групи ДТЕК проходять щорічну оцінку діяльності у корпоративному рішенні від IT-Enterprise
масштабпонад 21000 користувачівkpiщорічна оцінка діяльності (ЩОД)
ПродуктПерсонал Тривалість проекту6 місяців (+3 місяці етап оцінки)
Рік кейсу2023-2024КраїнаУкраїна
ГалузьТрадиційна і відновлювальна енергетикаЗамовникГрупа ДТЕК, Academy DTEK, Modus X

Група ДТЕК диверсифікований енергетичний холдинг, до складу якого входять 6 бізнесів і корпоративний університет Academy DTEK, що понад 10 років надає актуальні інноваційні знання співробітникам групи компаній ДТЕК. Стратегічна ціль академії у відборі та розвитку майбутніх лідерів компанії ДТЕК, які закривають 80% управлінських внутрішніх вакансій.

Academy DTEK працює зі світовим досвідом у сфері освіти, адаптує й використовує його на українському ринку для бізнесу, держави та суспільству. Для цього співпрацює з провідними міжнародними бізнес-школами: INSEAD, IE Business School і Stanford University. 

У 2023 році команда Групи ДТЕК стартувала проєкт остаточної відмови від софту з російським корінням і оптимізації блоку задач із щорічної оцінки діяльності понад 21 000 співробітників. За цифрове оновлення HR-процесів відповідала команда IT-Enterprise, як цифровий партнер, а технологічним кором стала no-code/low-code платформа IT-Enterprise.

«Ми розглянули понад 90 різних рішень в Україні та за кордоном і зупинилися на платформі IT-Enterprise. По перше, через її гнучкість (можливості використовувати кастомізований інтерфейс, налаштовувати та програмувати рішення під цілі бізнесу). По друге, вигідну ліцензійну політику. По-третє, надійні технології, які дають змогу підтримувати більше ніж 40 000 користувачів. І досвід впровадження подібних рішень для великих компаній в Україні та за кордоном», — коментує етап вибору цифрового партнера Ксенія Нестеренко, керівниця проєкту Academy DTEK.

Проєкт 

Перший етап комплексної цифровізації HR-процесів охопив блоки з щорічної оцінки діяльності (ЩОД). Проєкт полягав у впровадженні корпоративного рішення, адаптації і пропрацювання інтерфейсів (фронтенду) та оптимізації бізнес-процесів (бекенду).

Ціль проєкту

За результатами щорічної оцінки діяльності відбувається підбиття підсумків року за плановими KPI, мотивація і визначення пріоритетів розвитку фахівців. І відповідно на рік формуються плани розвитку для неперервного поповнення і формування кадрового резерву.

Щорічна оцінка діяльності

В цілому задача корпоративного рішення з щорічної оцінки діяльності має декілька напрямків. Це самооцінка співробітником і оцінка керівником компетенцій, результативності, а також постановка цілей (KPI) і формування плану розвитку. 

  • Оцінка компетенцій відбувається за бальною моделлю із наведенням прикладів прояву компетенцій. Набір компетенцій індивідуальний і залежить від рівня управління діяльності і посади співробітника.
  • Оцінка індивідуального плану розвитку (за попередній рік) маркується статусами за моделлю світлофора щодо розвитку корпоративних компетенцій, професійного розвитку, проєктів навчання.
  • Формування індивідуального плану розвитку (на плановий рік) має гнучкі інструменти для вибору зони розвитку і формулювання самої цілі розвитку. Також є змога обрати і стратегію, що буде ефективною для певного фахівця. У переліку стратегій є саморозвиток, програми навчання, регулярний запит зворотного зв'язку, проєктна діяльність тощо. До кожної обраної стратегії формуються певні розвивальні дії (тренінги, книги тощо).
  • Оцінка результативності (за попередній рік) відбувається за сукупністю групових, кількісних і якісних показників.
  • Постановка цілей (на плановий рік) це деталізований процес, що комбінує: 
    > вимірювані показники за принципом «мінімальні-планові-максимальні» значення (грн/%). Це: групові (EBITDA), каскадовані (реалізація плану продажу електроенергії) і кількісні (реалізація плану генерації електроенергії).
    > якісні показники за принципом вагів значущості (реалізація проєкту «Еко+»).

Ранжування є окремим процесом. Це фіналізація результатів оцінки компетенцій і результативності, з розподілом спеціалістів на певні групи від найвищого рівня майстерності до потенціалу. Затвердження оцінки відбувається третьою особою, яка порівнює результати оцінки.

Результати щорічної оцінки діяльності доступні за показниками оцінки компетенцій, оцінки результативності і розподілення до певної групи ранжування, а також для експорту у друковані форми.

Щорічна оцінка діяльності це виокремлений проєкт що працює в автоматичному режимі. IT-Enterprise працює з первинними даними кадрового обліку, інформацією про персонал, організаційною структурою, історичними даними по KPI попередніх періодів, як з основою. Ці дані формує корпоративна система SAP. Саму мобільність процесів оцінки забезпечує інтеграція між платформами і механізм обміну даними.

Корпоративне рішення

Інтерфейс корпоративного рішення ЩОД адаптовано і кастомізовано під задачі бізнесу. Користовність фронтенду доповнена візуальними елементами за UI-kit і бренд-стандартами ДТЕК. Пропрацьовано UX-UI-командою версійність інтерфейсів згідно з ролями користувачів і адаптовано для заповнення форм також із планшетів.

Візуалізовано процеси оцінки компетенцій, результативності, плану розвитку та постановки цілей. Розширена функціональність допомагає у гейміфікований спосіб проходити кроки оцінки. Опрацювання результатів і підсумкова оцінка компетенцій доступна у максимально зрозумілій формі графіків, шкал і цільових коментарів. 

Процес щорічної оцінки персоналу 

Особливість проєкту полягала в тому, що щорічну оцінку діяльності почали саме з керівників. За стандартом, щорічна оцінка діяльності відбувається в термін 2 місяці. Оцінка керівників це комплексна і найскладніша для оцінки група фахівців, що процедурно має робочі офлайн і онлайн зустрічі з генеральним директором. Разом з тим за 3 місяці оцінку масово пройшли понад 21 000 працівників Групи ДТЕК.

Аналітика

Корпоративне рішення ЩОД працює для двох паралелей: для ролі працівника, який заповнює персональні форми оцінки компетенцій і результатів. В іншій ролі керівник заповнює власні форми оцінки, а також оцінює і погоджує форми оцінки діяльності підлеглих. 

Аналітика оцінки підлеглих формується в окремому дашборді. За налаштуваннями якого є змога подивитися показники % заповнення форм, їхню стадійність і проаналізувати в розрізі аналітик статус заповнення кожного виду форм.

«Це масштабний та амбіційний проєкт, який команди впровадили швидко і результативно. За 6 місяців разом з командами ДТЕК, Academy DTEK, Modus X ми пройшли етапи розробки корпоративного рішення, реалізували інтеграцію з SAP, розробили нову функціональність і масштабували процеси оцінки на 21 000 фахівців. За 3 місяці промислової експлуатації оцінку 2023 року та постановку цілей на 2024 пройшли всі групи працівників», — коментує Анна Шевченко, керівниця проєкту від IT-Enterprise.

Ключові показники

Проєкт оновлення HR-процесів для оцінки діяльності фахівців Групи ДТЕК має наступні характеристики:

21 000 фахівців проходять щорічну оцінку за індивідуальним планам і за єдиними процедурами
6 місяців строк реалізації проєкту від етапу моделювання процесів до проведення оцінки топкервників
корпоративне рішення повнофункціональна платформа для щорічної оцінки персоналу з кастомізованим UX-UI

Задачі щорічної оцінки діяльності є першими в низці проєктів цифровізації і посилення HR-блоку. Паралельно впроваджено і підпроєкт адаптації, група нових працівників вже пройшла процеси онбордінгу. Подальшими кроками заплановано впровадження інструментів управління кар'єрою і підбору персоналу (рекрутинг). 

Про рішення з управління персоналом для від IT-Enterprise за посиланням

Get in touch

Отримати
нашу бізнес пропозицію
Отримати
нашу бізнес пропозицію
Заповнити форму