Компанії IT-Enterprise і MASTER взяли участь у щорічному IFRS Forum Ukraine 2024
Федерація професійних бухгалтерів та аудиторів України 17 липня 2024 року провела захід «IFRS Forum Ukraine-2024». Форум відбувся за участі Аудиторської палати України (АПУ), представників регуляторних органів, бізнесу, науковців і професійних організацій як з України, так і з інших країн.
Ключовим питанням заходу стала відмова від російського софту і його заміна на користь українських програмних рішень.
Під час секції проєкту «Криза використання російського програмного забезпечення (ПЗ) для обліку підприємств (1С/BAS тощо) в Україні» компанії іноземної та української IT-галузі представили інсайти та практичні висновки щодо досвіду заміни 1С/BAS і приклади переходу.
Комерційний директор IT-Enterprise Роман Яворський зазначив, що в Україні зростає кількість відмов від російського програмного забезпечення 1С/BAS.
За 2022-2024 роки компанія IT-Enterprise здійснила 200+ проєктів цифрової трансформації, разом з тим шлях переходу від російського ПЗ здійснили і такі компанії, як-от:
- Фонд Повернись живим запровадив єдину платформу, що забезпечує управління проєктами та напрямками, фінанси, управління заявками від військових частин, управління закупками та складом, аналітику та звітність. Зокрема запровадив AI-асистент, що значно прискорює документообіг і введення даних у систему.
- Delta Sport здійснила цифрове оновлення робочого місця касира (POS) і пРРО, що додало швидкодії і керованості всім бізнес-процесам, які супроводжують операції продажу у власній ритейл мережі.
- OPOS впровадив комплексний проєкт з управління запасами (WMS), планування та облік, бухгалтерського та податкового обліку, управління фінансами тощо.
«Бізнесу потрібно управління процесами та ресурсами, а не тільки бухгалтерський облік і звітність», — резюмував Роман Яворський, комерційний директор IT-Enterprise.
Малий та середній бізнес також активно переходить на українські аналоги. Однак значна частина українських компаній все ще користується російським софтом для управління бізнесом і не вважає це загрозою або необхідним змінювати програмне забезпечення. Це відбувається на тлі постійних хакерських атак, метою яких є зупинити діяльність українських компаній та завдати їм максимальних економічних збитків.
«Викорінити російський софт можливо, включаючи альтернативи 1С, і IT-Enterprise вже створила лінійку програмних продуктів MASTER для цього. Рано чи пізно будь-яка українська компанія зіштовхнеться з тим, що необхідно буде переходити на вітчизняні рішення. Якщо зараз можна вибрати альтернативний софт і зробити перехід швидко, то треба не відкладати на потім це рішення. Бо кожен рік використання російського софту краде розвиток у вашого бізнесу і в економіці країни», — зазначив Роман Яворський, комерційний директор IT-Enterprise.
З доповіддю також виступила комерційна директорка MASTER Ірина Дехтярук і зазначила, що компанія MASTER має багато успішних переходів з 1С на український софт як у державному секторі, так і серед малого та середнього бізнесу.
Серед пулу клієнтів, які замінили 1С, спікерка представила кейси таких компаній як-от:
- West Network впровадили українське бухгалтерське ПЗ, відтворили консолідовану звітність по різних підприємствах й отримали адаптивну аналітику даних.
- Альянс Авто запровадило єдину програму для ведення бухгалтерського та кадрового обліку і забезпечив скорочення часу виконання операцій до 1 хвилини та зниження витрат на облікові процеси.
- Боярська міська рада об’єднала різні підрозділи у єдину систему для обліку в бюджетній установі. І обрала налаштування системи таким чином, аби можна було в майбутньому масштабувати її на інші установи, підпорядковані міській раді. У підсумку установа отримала якісний інструмент для аналізу та контролю власної діяльності.
Щодо динаміки заміни ворожого софту, спікерка виокремила компанії, що продовжують використовувати ворожий софт через небажання вивчати нове програмне забезпечення, звичку, фінансові фактори та брак мотивації.
«На жаль, деякі компанії використовують російський софт за інерцією, не розуміючи, що таким чином вони продовжують годувати ворога. Ще один фактор — відсутність чіткої мотивації. Ми у MASTER здійснюємо впровадження програмних продуктів і працюємо з державним сектором і бізнесом. І допомагаємо швидко перейти на нове українське програмне забезпечення», — запевнила Ірина Дехтярук, комерційна директорка MASTER.
Українська продуктова компанія IT-Enterprise рухає цифровізацію ключових компаній базових галузей України більш як 35 років.
Серед клієнтів компанії — Інтерпайп, ДТЕК, Нібулон, Roshen, МХП, АСТАРТА-Київ, Укрнафта, Лекхім, Укрексимбанк, Креди Агріколь Банк, Укрпошта, АПК-ІНВЕСТ, ПБГ Ковальська, Киівміськбуд, Фонд Повернись живим, Netpeak Group, Делта Спорт, Comfy та інші. На міжнародному ринку — Ducab Group (ОАЕ), Elsewedy Electric (Єгипет), PGA Electric (Румунія).
Засновник і СЕО компанії Олег Щербатенко є послідовним популяризатором рішень класу Industry 4.0 і Industry 5.0.