IT.UA - home page

Меню
Aside section
Повернутися до списку

Електронний цифровий підпис (ЕЦП)

В даний час для захисту електронних документів від підробки і несанкціонованих модифікацій широко використовується електронний цифровий підпис (ЕЦП). У діяльності підприємства, а також в особистих цілях електронний підпис виконує функції, аналогічні до підпису людини. Наявність електронного підпису гарантує, що документ був створений саме цією людиною, тому документ з ЕЦП рівнозначний своєму паперовому аналогу.

Електронний підпис є сукупністю електронних даних, за допомогою якої можна легко і надійно упевнитися в тому, що:

  • Саме цей користувач згенерував дану електронний підпис. Жоден інший користувач не може згенерувати таку ж електронний підпис
  • Саме цей документ або набір документів підписав користувач. Документ не був ніяк змінений або замінений після накладення підпису

В системі IT-Enterprise можуть застосовуватися як загальновизнані електронні підписи, так і локальні ЕЦП. Для роботи з електронними підписами використовується пара ключів - закритий та відкритий. Ці ключі генеруються програмно. Закритий ключ зберігається у користувача і нікому не передається, а відкритий реєструється в центрі сертифікації ключів.

В системі IT-Enterprise реалізована робота з загальновизнаними електронними підписами для України. Для генерації пари ключів і зберігання секретного ключа загальновизнаних електронних підписів можуть використовуватися спеціальні апаратні пристрої.

У web-додатках підтримка ЕЦП реалізована двома шляхами: з використанням JavaScript-бібліотеки і з використанням агента підпису. Користувач може вибирати реалізацію в залежності від типу ключа (файл або апаратний пристрій). Агент підпису підтримує як файлові ключі, так і апаратні пристрої. JavaScript-бібліотека через політику безпеки браузерів підтримує тільки файлові ключі.

Для накладання ЕЦП в мобільному додатку необхідно записати секретний ключ на мобільний пристрій і налаштувати на роботу з ним мобільний додаток.

Для взаємодії між підприємствами, між співробітниками і підприємством в IT-Enterprise може застосовуватися локальний електронний підпис. Генерація ключів, накладення підпису і перевірка підпису є безкоштовними функціями - на відміну від комерційних центрів зберігання ключів плата за створення і використання ключа не стягується.

Застосування ЕЦП в IT-Enterprise можливо для будь-якого документа і таблиці. Стандартно ЕЦП застосовується для підпису оригіналів документів, посвідчення руху документа по стадіях, узгодження документа, підпису довільного документа і перевірки підпису і т.д. Крім вбудованого ЕЦП на об'єкті можна додати ЕЦП до будь-якої таблиці, як системної, так і для користувача.

  • Попередня
  • наступна
Get in touch

Отримати
нашу бізнес пропозицію
Отримати
нашу бізнес пропозицію
Заповнити форму