IT.UA - home page

Меню
Aside section
Повернутися до списку

Deploying the company's IT infrastructure in the cloud: SaaS, PaaS, IaaS

Сьогодні для малих і середніх компаній доступний широкий спектр ІТ-рішень, заснованих на хмарних технологіях. Замовляючи послугу хмарних обчислень, клієнт вибирає покупку або оренду обчислювальних ресурсів, ресурсів зберігання і передачі даних в центрі обробки даних. Користувачам хмарних сервісів необхідно лише знати, як підключитися до ресурсів, і як запустити додаток, необхідне для виконання роботи. Не обов'язково знати конкретне розташування центру обробки даних, як працюють або обслуговуються ресурси в хмарі.

ПЗ як послуга (SaaS) - послуга надання програмного забезпечення на вимогу. Послуги надання ПЗ на вимогу можуть розрізняються схемами ціноутворення, а також способом доставки додатків кінцевим користувачам. Компанії, які надають ПО на вимогу, тарифікують своїм клієнтам вартість підписки на послугу. Ця послуга має на увазі розгортання ПЗ на серверах центру обробки даних, яке є віддаленим користувачам через інтернет. Компанії, що поставляють програмне забезпечення по традиційній моделі, продають своїм клієнтам ліцензії, згодом клієнти самі розгортають придбане ПЗ на своїх серверах і супроводжують його.

Платформа як послуга (PaaS) - PaaS охоплює рівні управління і обслуговування в моделі хмарних обчислень. Ця концепція динамічно розвивається, і поступово включає до складу інтелектуальне забезпечення ресурсами, а також управління на рівні додатків і мережі. Ця технологія відноситься до продуктів, які розгортаються через інтернет. Багато компаній, які починали свою діяльність в ролі постачальників послуг надання ПЗ на вимогу, в результаті розробили власну платформу для надання послуг. Amazon, Google і Microsoft розробили платформи, які дозволяють користувачам отримувати доступ до додатків, розгорнутим на централізованих серверах.

Інфраструктура як послуга (IaaS) - третій сегмент технології хмарних обчислень, інфраструктура, може стати базою для всієї концепції cloud computing. Інфраструктура як послуга - це базовий рівень хмарних обчислень і включає засоби зберігання, обчислень, резервування, відновлення після збоїв, роботи з базами даних і забезпечення безпеки, що надаються постачальником інфраструктури. Хмарні сховища даних, такі як Amazon S3, також відносять до інфраструктурного сегменту.

Система IT-Enterprise доступна у варіантах SaaS (у вигляді хмарного сервісу Clobbi) або on-premise (на власній ІТ-інфраструктурі замовника). У разі on-premise рекомендується використовувати інфраструктуру IaaS від провідних дата-центрів.

  • Попередня
  • наступна
Get in touch

Отримати
нашу бізнес пропозицію
Отримати
нашу бізнес пропозицію
Заповнити форму