IT.UA - home page

Меню
Aside section
Назад до Медіа

Штучний інтелект Anna Maly від IT-Enterprise відстежує аномалій роботи обладнання на виробництвах

2024.06.15
Новини
R&D
Штучний інтелект Anna Maly від IT-Enterprise відстежує аномалій роботи обладнання на виробництвах

Впродовж останніх років ми спостерігаємо справжній вибух технологій штучного інтелекту, що присутні чи не в усіх сферах діяльності і є незамінними помічником повсякденній роботі. ChatGPT напише дотепні тексти, Skylum Luminar AI або Lensa обробить фото та картинки, Spotify пропонує підбірку треків і відео на YouTube, а Anna Maly проінформує про можливий збій роботи обладнання вашої компанії ще на ранній стадії. 

Українська розробка з ШІ — Anna Maly — це софтверне рішення IT-Enterprise, що увібрало в себе знання, які дають раду складним задачам з предиктивного аналізу (Predictive Maintenance, PdM) на прескриптивної аналітики (Prescriptive Maintenance, RxM). Якщо працівник компанії не помітить, що якийсь прилад на виробництві виходить з ладу, Anna Maly прийде на допомогу. Її головне завдання збирати дані, аналізувати їх та виявляти підозрілі тенденції в роботі обладнання.

Для чого створена Anna Maly

Anna Maly — це перший продукт, розроблений для аналізу потоку даних і виявлення нетипових станів за допомогою даних з індикаторів IIoT-пристроїв. Раніше на виробництві з великою кількістю різноманітних приладів і датчиків залучали великий штат диспетчерів і технічного персоналу, які через монітори стежили за роботою обладнання і реагували на повідомлення. Інноваційний штучний інтелект Anna Maly контролює ці процеси через підключення до IT-систем компанії, моніторингу роботи обладнання і надсилання альорт-сповіщень на мобільний телефон. Це відбувається коли виникають проблеми, що потребують негайного втручання. Цифровізація моніторингу та обслуговування обладнання оптимізує робочі процеси і загально зменшує навантаження на персонал.

Окрім цього, людина фізично не здатна аналізувати великі обсяги інформації. Вона може опрацьовувати не більше 5-9 параметрів одночасно і продуктивно не довше як 90 хвилин. Після чого настає втома і зменшується здатність виявляти причино-наслідкові звʼязки, що може призвести до великих технічних катастроф і збитків.

Anna Maly може використовуватися у різних сферах і позиціонується як рішення для моніторингу та управління основними фондами компаній. Її головне призначення — аналіз сигналів із різноманітних датчиків обладнання, взаємодія з обладнанням з використанням технологій IIoT (Industrial Internet of Thing). Проте таке софтверне рішення корисне і для малого бізнесу. 

Наприклад, Anna Maly успішно використовується у ритейлі, для щоденного аналізу інформації щодо обсягів продажів, замовлень. В техніці, якщо відбуваються зміни у роботі обладнання, сервіс одразу сповіщає відповідальний персонал, попереджаючи про можливі проблеми в роботі обладнання. Anna Maly здатна цілодобово контролювати роботу холодильного обладнання на виробництві, роботу системи вентиляції, опалення та будь-яких інших систем для малого бізнесу. При виникненні нетипових ситуацій Anna Maly автоматично інформуватиме власника та компанію що супроводжує обслуговування щодо збоїв обладнання і його некоректної роботи.

Anna Maly має позитивний досвід використання в цукровій промисловості для аналізу показників технологічного процесу виготовлення цукру. Вона допомагає виявляти та запобігати порушенням технологічного процесу, попереджає про можливі технічні проблеми.

Краще запобігти, ніж потім ремонтувати

Anna Maly — це новий рівень обслуговування обладнання, який допомагає виявляти дефекти, збої, аномалії роботи на максимально ранній стадії. Завдяки використанню штучного інтелекту, система постійно аналізує стан промислового обладнання (технологічних процесів) та виявляє аномалії в роботі машин, навіть за найменшими ознаками. Це дозволяє своєчасно розв'язати проблеми з мінімальними зусиллями.

Рішення Anna Maly сповіщає завчасно про проблему і надає достатньо часу для усунення причини, виконання змащення, калібрування або заміни дрібних деталей. Це допомагає передбачати та уникати аварій, зупинок, витрат на ремонти та подовжувати термін експлуатації обладнання.

Anna Maly за допомогою технологій Industry 4.0, як-то: штучний інтелект (Artificial Intelligence), машинне навчання (Machine Learning), прескриптивне передбачення (Prescriptive Maintenance) та маючи більш ніж 50 методів аналізу показників, їх комбінацій на основі багатопараметричних моделей аналізує сигнали датчиків і режими роботи обладнання. І при виявленні найменших змін в роботі обладнання — сигналізує і попереджає про помічені відхилення. 

Anna Maly може знаходити складні закономірності та тенденції на ранніх стадіях, які людина не здатна побачити. Сервіс має бібліотеку понад 100 типів обладнання та технологічних процесів та знає який метод краще використовувати для якого типу обладнання. Алгоритми в голові Anna Maly можуть впоратися з будь-яким проєктом. Попередньо налаштований набір індикаторів адаптується до будь-якого процесу.

Які переваги Anna Maly серед інших ШІ?

Назва Anna Maly походить від слова аномалія та відображає головну ідею: краще передбачити проблему, ніж її виправляти. 

На користувацькому рівні Anna Maly — це дуже простий сервіс, однак всередині він має складні математичні розрахунки та методи роботи штучного інтелекту. Рішення здатне аналізувати великі потоки даних (Big Data), що охоплює сигнали з десятків і сотень датчиків (IIoT), і виявляти приховані аномалії, які можуть пройти непоміченими для ока людини.

Anna Maly швидко навчається. Коли вона виявляє некоректну ситуацію, запам'ятовує цей шаблон і в майбутньому використовує його і звертає увагу працівників на небезпечні моменти. Як-от: підвищення температури трапилося внаслідок того, що не вистачає мастила в резервуарі або відбувається зростання вібрації, бо кріплення прикріплено не достатньо. Сервіс працює як пожежна сигналізація і надає постійний моніторинг без залучення людини. 

Окрім цього Anna Maly звільняє бізнес від необхідності залучати великий штат фахівців, математиків та аналітиків для розробки та обслуговування системи моніторингу. Anna Maly має всі ці знання. І це дозволяє ефективно використовувати ресурси та зосередитися на основних робочих процесів.

Щоб почати використовувати ШІ Anna Maly потрібно всього три кроки:

  • під’єднати Anna Maly системи збору інформації з датчиків встановлених на обладнанні та вказати тип обладнання. Вона сама обирає найбільш доцільні методи для кожного типу обладнання
  • допомогти Anna Maly з навчанням, для цього просто вказати ті проміжки часу в які  обладнання працювало коректно. Після навчання вона готова до роботи
  • відповідати на повідомлення Anna Maly щодо виявлених змін в показниках роботи обладнання. З кожним повідомленням її досвід збільшується, а обладнання стає ще більш захищеним.

Всі ці фактори роблять Anna Maly важливим інструментом для бізнесу, який забезпечує постійний моніторинг обладнання й автоматичне виявлення проблем. Це дозволяє попередити аварії та знижувати витрати на обслуговування. Адже будь-яку хворобу простіше виявити на ранній стадії, ніж її лікувати.«Шкода, що ми її придумали тільки у 2022 році, бо Anna Maly могла врятувати Чорнобиль у 1986 році». Українські розробники з IT-Enterprise створили ШІ-сервіс для аналізу потоку даних та виявлення нетипових дій за допомогою індикаторів — огляд сервісу на dev.ua

Рішення з виявлення аномалій Anna Maly представило Україну на Web Summit Rio 2023 — деталі

Новини
R&D