IT.UA - home page

Меню
Aside section
Назад до Медіа

IT-Enterprise впровадила інструменти CableDesigner і CableCost для моделювання ціни готової продукції PGA Electric

2024.06.26
Новини
Кабельно-дротова, металовиробнича промисловість
Виробництво
IT-Enterprise впровадила інструменти CableDesigner і CableCost для моделювання ціни готової продукції PGA Electric

Румунська компанія PGA Electric, що спеціалізується на виробництві кабельної продукції та супутніх матеріалів, працює з понад 3 тисячі клієнтів і має річний товарообіг понад 38 мільйонів євро. Та попри високі показники, компанія потребувала вдосконалення і посилення бізнес-процесів кабельно-провідникового виробництва. 

Команда PGA Electric звернулася до української компанії IT-Enterprise щодо оптимізації розрахунку собівартості готової продукції, враховуючи вартість матеріалів і виробничі процеси, та щодо забезпечення автозавантаження результатів у корпоративну ERP-систему.

Проєкт реалізовано за 8 місяців командою IT-Enterprise, яка впровадила екосистему програмних рішень з Master Data Management, Product Data Management, CableDesigner, CableCost, APS і MES. Це дозволило компанії PGA Electric значно поліпшити свою роботу: структурувати інформацію, скоротити часові витрати, підвищити продуктивність, зменшити матеріальні витрати, усунути помилки через людський фактор, оперативно опрацьовувати запити клієнтів, моделювати нормативну ціну продукції тощо.

Завдяки Master Data Management (MDA) вдалося об'єднали та синхронізували основні дані, а також створили єдине цифрове середовище для роботи R&D-команди. MDM охопило розробку структури класифікаторів для готової продукції, напівфабрикатів, сировини, матеріалів, обладнання, а також технологічної та комерційної тари. А також налаштування прайс-листа, що містить ціни на матеріали та електроенергію, і який динамічно оновлюється через інтеграцію з ERP-системою компанії. 

Ці налаштовані довідники та класифікатори дозволяють ефективно використовувати інструменти CableDesigner і CableCost для розв'язання щоденних виробничих задач.

Наступним етапом команда IT-Enterprise впровадила Product Data Management (PDM), що містить реєстри технологічних операцій, маршрути виробництва, норми витрат матеріалів та склади виробів. Дані в PDM поповнюються через розрахунки, виконані за допомогою CableDesigner, завдяки чому проводиться порівняльний аналіз з наявною технічною інформацією. Це створило основу для виробничого процесу та розрахунку нормативної собівартості продукції.

Для оформлення розрахунків проєктування і виробництва кабельно-дротової продукції відповідно до міжнародних стандартів PGA Electric запроваджено програмне рішення CableDesigner. Це дозволило автоматично додавати та оновлювати дані про продукт і виробництво (MDM і PDM) у системах управління. Зокрема, характеристику напівфабрикатів та готової продукції, їхні властивості, норми витрат, технологічні вимоги для обладнання, правила використання електроенергії та праці. 

CableDesigner значно спростив підготовку до виробництва та допоміг створити чіткий опис кожного кроку у виготовленні продукту, з урахуванням різних ресурсів і операцій. В результаті використання CableDesigner компанія отримала єдину базу для управління конструкцією та технологією виробництва продукції. Це дозволило заощадити час на перерахунок наявних норм і швидко створювати нові групи продукції.

Завдяки CableCost створена модель, яка визначає нормативну ціну для напівфабрикатів і готової продукції PGA Electric. Для розрахунку нормативної собівартості використовуються дані про витрати матеріалів, варіанти виробництва продукції, які отримані завдяки розрахункам у CableDesigner, а також ціни на матеріали з системи MDM і корпоративної ERP-системи. CableCost дозволяє отримувати нормативну ціну для різних варіантів виготовлення на певну дату та в різних аспектах. І дозволяє порівнювати собівартість для різних варіантів виробництва з погляду економічної вигоди та може моделювати зміни цін на матеріали під час розрахунку нормативної ціни продуктів.

Також команда IT-Enterprise впровадила інструменти APS і MES, що допомагають контролювати та планувати виробництво товарів. Ці програмні рішення перетворюють кожне виробниче замовлення на чіткий і послідовний процес, включаючи планування, контроль якості та виконання операцій.

«Проєкт впровадження програмних рішень і навчання реалізовано командою на 95% дистанційно, що є показником продуктивних комунікацій і високого рівня проєктної дисципліни обох команд. Результати і економічний ефект від оптимізації процесів розрахунку цін дозволяє управляти маржинальністю виробів і надавати клієнтам кращі пропозиції та варіанти розрахунків ціни продукції», коментує Олександр Свідерський, керівник проєктів IT-Enterprise.

Економічний ефект цифровізації PGA Electric це зменшення витрат на виробництво виробів на 0,5-2%. Важливо відзначити, що цей проєкт також спрямований на оптимізацію роботи R&D-команди та процесу виробництва продукції компанії PGA Electric.

PGA Electric планує збільшити обсяги експорту на ринки Європи, і тому фокусується на гнучкості, зниженні витрат, масштабуванні виробничих і логістичних потужностей, а також впровадженні інструментів ІТ.Українська продуктова компанія
IT-Enterprise рухає цифровізацію ключових компаній базових галузей України більш як 35 років.

Серед клієнтів компанії — Інтерпайп, ДТЕК, Нібулон, Roshen, МХП, АСТАРТА-Київ, Укрнафта, Лекхім, Укрексимбанк, Креди Агріколь Банк, Укрпошта, АПК-ІНВЕСТ, ПБГ Ковальська, Киівміськбуд, Фонд Повернись живим, Netpeak Group, Global Logic, Делта Спорт, Comfy та інші. На міжнародному ринку — Ducab Group (ОАЕ), Elsewedy Electric (Єгипет), PGA Electric (Румунія).

Засновник і СЕО компанії Олег Щербатенко є послідовним популяризатором рішень на основі штучного інтелекту та рішень класу Industry 4.0 і Industry 5.0.

Новини
Кабельно-дротова, металовиробнича промисловість
Виробництво