IT.UA - home page

Меню
Aside section
ПОВЕРНУТИСЯ ДО КЕЙСІВ

Побудова єдиної бухгалтерської системи для великого розподіленого виробничого підприємства

Аерокосмічна промисловість
Побудова єдиної бухгалтерської системи для великого розподіленого виробничого підприємства
масштаб14к+ співробітниківkpiпідвищити ефективність управління фінансами підприємства
ПродуктБухгалтерія Час проекту1,5 року
Рік кейсу2017ГеографіяУкраїна
ГалузьАерокосмічна промисловістьЗамовникДП «Антонов»

Цілі проекту

ДП «Антонов», що входить до складу холдингу Укроборонпром - українське державне підприємство, засноване як дослідно-конструкторське бюро. Його основною сферою діяльності є розробка, виробництво і ремонт літаків серії «Ан». На заводах підприємства працює понад 14 тис. співробітників, що робить його одним з найбільших в світі авіабудівників. Саме на цьому підприємстві був створений найбільший вантажотранспортних літак в світі - АН-225 "Мрія", який став однією з візитних карток нашої країни.

У 2015 році, зі зміною керівництва, підприємство почало активно впроваджувати зміни. Зокрема, була переглянута концепція управління підприємством, стали упорядковуватись складні бізнес-процеси, впорядковувалися масиви даних. Важливу роль в цих процесах відіграв проект впровадження на підприємстві комплексної ERP-системи IT-Enterprise, яка охопила всі заводи, що входять до складу ДП «Антонов».

Одним з важливих етапів автоматизації роботи служб підприємства став проект впровадження системи бухгалтерського обліку. Проект передбачав створення єдиної бухгалтерської системи для конструкторського бюро, дослідницького і серійного заводів, а також всіх територіально-віддалених підрозділів концерну.

Цілі проекту:

  • організація комплексного наскрізного обліку на базі ERP-системи IT-Enterprise
  • відмова від дублювання інформації в розрізнених системах
  • організація електронного документообігу
  • оперативний доступ до інформації

Опис проекту

Перед початком проекту передбачалося, що до участі в проекті будуть залучатися тільки співробітники відділу ІТ і бухгалтерії. Якщо розглянути процес оприбуткування ТМЦ, то в зв'язці бере участь і відділ постачання, і склад і т.д. У процесі запуску в експлуатацію цих людей залучили до участі, і результат не розчарував. В результаті вдалося побудувати комплексне рішення наскрізного обліку на базі IT-Enterprise, коли в процес залучені всі служби.

Антонов - це підприємство, на якому працює понад 14 тисяч співробітників. Підприємство має розподілену структуру, і кожна з його філій вела окремий бухгалтерський облік. А так як у різних підприємств були різні плани рахунків, різна ступінь деталізації аналітики, то для подачі звітності в державні органи доводилося витрачати багато часу на те, щоб розрізнену інформацію з багатьох джерел скомпонувати в єдині звіти. Це був досить складний і трудомісткий процес.

Перше, що зробили консультанти IT-Enterprise - розробили єдиний план рахунків з єдиними аналітиками і правилами обробки, які були впроваджені і успішно діють на підприємстві.

Крім того, на підприємстві існувало кілька програм обліку. В окремих підрозділах підприємства облік вівся вручну, а заповнені від руки документи передавалися в інші підрозділи, де їх доводилося вводити в облікову систему. Заповнення документів вручну - значне джерело помилок, адже вплив горезвісного людського чинника ніхто не відміняв.

Другий облік вівся у відділі ІТ. Так само, як і на багатьох великих виробничих підприємствах, на ДП «Антонов» у відділі ІТ є оператори, які займаються введенням інформації. Вводячи дані для дублюючого обліку, оператори витрачали даремно велика кількість часу, а також вносили похибка.

Нарешті, на підприємстві була третя облікова програма - це локальне ПО для ведення бухгалтерського обліку. До запуску проекту комплексної автоматизації бухгалтерський облік вівся в програмі 1С, дані в цій системі не були пов'язані з іншими обліковими системами підприємства.

Крім того, що на підприємстві велося три окремих обліку, на ведення кожного з котрих витрачався час, актуальною була ще й задача звірки всіх цих обліків.

На даний момент проект впровадження завершено, організований облік в єдиній системі, збудовані наскрізні бізнес-процеси. В результаті впровадження комплексної системи підприємство отримало наскрізний бізнес-процес з розподілом відповідальності. Керівництво підприємства може бачити залишки ТМЦ в режимі online.

Ключові фактори проекту

З тижні до години скоротився час узгодження і проведення платежів

Результати роботи

Проект на ДП «Антонов» - це масштабний проект впровадження IT-Enterprise, пов'язаний з оптимізацією і реінжинірингом бізнес-процесів одного з найбільших виробничих підприємств України.

Впровадження єдиної системи бухгалтерського обліку дозволило уникнути дублювання інформації, скоротилася кількість мимовільних помилок. На підприємстві будуються наскрізні бізнес-процеси, в основі яких лежить система управління електронним документообігом. Впроваджена система спрощує роботу і значно скорочує час узгодження і проведення платежів. Якщо раніше процес узгодження тривав протягом тижня, то зараз узгодження проходить близько години.

Подальші плани по розвитку інформаційної системи підприємства - це впровадження управління виробництвом, побудова наскрізного попередільного обліку у виробництві.

Реалізація проекту дозволила керівництву підприємства відстежувати і управляти фінансовими потоками в режимі online, більш раціонально використовувати кошти. Це допомагає не тільки чітко зводити баланс і підраховувати прибуток, але і захищає компанію від втрат.

Get in touch

Отримати
нашу бізнес пропозицію
Отримати
нашу бізнес пропозицію
Заповнити форму