IT.UA - home page

Меню
Aside section
Назад до Медіа

Цифрова трансформація HR-процесів: щорічна оцінка діяльності 21 000 співробітників Групи ДТЕК

2024.06.20
Новини
Традиційна і відновлювальна енергетика
Персонал
Цифрова трансформація HR-процесів: щорічна оцінка діяльності 21 000 співробітників Групи ДТЕК

Лідер енергетичного сектора України Група ДТЕК реалізував проєкт з оновлення і вдосконалення процесів щорічної оцінки діяльності співробітників. Цифровим партнером стала українська софтверна компанія IT-Enterprise. Проєкт забезпечив цифрову трансформацію HR-блоку бізнесів Групи ДТЕК, Modus X і корпоративного університету Academy DTEK. Тепер команда ДТЕК, яка традиційно впроваджує найінноваційніші підходи для розвитку талантів, має сучасну комплексну цифрову платформу, яка дозволяє кожному співробітнику та лідерам команд бачити успіхи та зони росту, а також як рухатися до спільних цілей, спираючись на ключові компетенції всіх учасників. 

Під час війни питання оптимізації роботи з персоналом український бізнес ставить у максимальний пріоритет. Тому управлінці Групи ДТЕК у 2023 році ініціювали комплекс робіт з цифровізації щорічної оцінки діяльності, а також задач рекрутингу, адаптації персоналу, управління кар’єрою та процесів навчання у LMS-системі (Learning Management System) для команд всіх бізнесів групи.

«Вдосконалення корпоративної системи щорічної оцінки діяльності стала першим етапом з низки проєктів посилення HR-напрямку. Щоб забезпечити постійний розвиток компаній і нашого головного ресурсу — людей, ми залучили провідні цифрові інструменти і потужну експертизу компанії IT-Enterprise. Проєкт оптимізував HR-процеси і корпоративні стандарти оцінки всіх працівників. Окремим питанням була організація роботи з безпечним програмним рішенням та повна відмова від токсичного софту, що історично залишався у компанії», — коментує Дмитро Сахарук, виконавчий директор ДТЕК.

Команда Групи ДТЕК розглянула понад 90 різних пропозицій в Україні та за кордоном і обрали найкращу — no-code/low-code платформу IT-Enterprise. Ключові маркери вибору стосувалися можливостей адаптивності програмного рішення, ліцензійної політики та надійності технологічного кору, що забезпечив мобільність роботи користувачів. Також мав місце і фактор вибору команди партнера, яка реалізувала всі етапи проєкту і забезпечила результат.

«Серед аргументів, які вплинули на наше рішення розпочати співпрацю з IT-Enterprise, досвід масштабних корпоративних проєктів, відкрита архітектура, фахова команда в Україні та максимальна відповідність програмного рішення нашими вимогами. Гнучкість, швидкість, якість, орієнтованість на результат та клієнта, яких потребувала Група ДТЕК були серед першочергових вимог. Ми ретельно ознайомилися з проєктами, що реалізувала команда IT-Enterprise, і оцінили масштаби та складність виконаних задач. Їхній досвід роботи з корпоративним бізнесом, акумульований best practice та командна робота “на результат” були відчутні з перших днів співпраці», — говорить Руслан Лемещук, Директор Academy DTEK.

Про проєкт щорічної оцінки діяльності і процеси трансформації

Проєкт вдосконалення щорічної оцінки діяльності охопив і систематизував функції оцінки компетенцій, індивідуального плану розвитку, оцінки працівників за KPI (Key Performance Indicators), формування індивідуальних планів розвитку, постановки цілей та процес ранжування. Системний підхід разом з розширенням функціональності та пропрацьовані нові бізнес-задачі розгорнули процеси оцінки на всі компанії. 

«Це амбіційний і масштабний проєкт, який ми швидко та успішно втілили спільно з командами Групи ДТЕК, Academy DTEK, Modus X. У короткі строки ми пройшли кожен з етапів впровадження корпоративного рішення, відтворили інтеграцію з системою SAP і розширили процеси оцінки на всіх співробітників. Подібні проєкти є прикладами з розвитку власної ефективності українського бізнесу через цифрову трансформацію процесів», — резюмував Олег Щербатенко, засновник і CEO IT-Enterprise.

Командна робота фахівців Групи ДТЕК і IT-Enterprise над проєктом стала рушійною силою, що драйвувала хід проєкту. І організувала ефективний і продуктивний процес впровадження.

«У проєкті була організована справжня міжкомандна робота. Окремо відзначу високий рівень аналітичних, проєктних й управлінських компетенцій команди IT-Enterprise і їхній креативний підхід до розв'язання задач. І що вкрай цінно для проєктного менеджера — чіткий підхід до строків та ретельність і системність комунікації між усіма учасниками команд», — коментує Артем Усольцев, керівник проєкту ДТЕК.

Проєкт спростив взаємодію між співробітниками і керівниками, а також створив корпоративний інструмент оцінки, підтримки і розвитку працівників. У програмному рішенні користувачам доступні набір кроків, дій і матеріалів для нарощування компетенцій та професійного ресурсу.

«При проведенні оцінки у програмному рішенні IT-Enterprise ми отримали багато позитивних відгуків і від керівників, які стали першими хто пройшов оцінку у новому софті, і від інших користувачів. Тож інтерактивний підхід до процесу оцінки, гейміфікований формат проходження етапів плану розвитку, а ще зручний і користовний інтерфейс стали важливими факторами, що мотивували і залучали співробітників у процес щорічної оцінки діяльності. У співпраці з командою IT-Enterprise ми реалізували всі наші запити», — коментує Юлія Булгакова, керівниця відділу оцінки та розвитку Academy DTEK.

Пріоритетні цілі проєкту реалізовані у підбитті підсумків року й оцінці досягнень співробітників за запланованими показниками (KPI). Щорічна оцінка діяльності, як цифровий інструмент, допомагає оцінювати потенціал кожного члена команди і знаходити найкращі стратегії їхнього індивідуального розвитку і програм мотивації.

«Завдяки корпоративному рішенню, співробітники Групи ДТЕК дають оцінку власної діяльності, ставлять цілі за KPI і формують план розвитку на рік. Цифрові інструменти максимально спрощують і систематизують всі дії щодо комплексності оцінки. Платформа ЩОД працює як корпоративний інструмент і є ресурсом для комунікації працівників і керівників. Уніфікований підхід до процесів щорічної оцінки дозволяє постійно розвивати персонал», — говорить Анна Шевченко, керівник проєкту IT-Enterprise.

Блок пропрацювання безпеки інфраструктури і розміщення програмного забезпечення став одним з центральних під час першого етапу проєкту. Програмне рішення підтримують хмарні ресурси, а користувачі працюють у форматі вебклієнт RMD, до якого мають постійний доступ. 

«Під час старту проєкту ми приділили особливу увагу до розробки та створенню відмовостійкої архітектури, а також регламенту проведення оновлень програмного рішення з контролем вразливостей, логуванням змін. Важливим етапом стало і створення служби підтримки користувачів програмного рішення на боці ДТЕК», — говорить Дмитро Осика, ІТ-директор Групи ДТЕК.

Про результати цифрової трансформації

Долучення до корпоративних процесів всіх співробітників також були задачами проєкту з посилення корпоративної культури. Нові цифрові інструменти забезпечують продуктивність роботи та грають значну роль щодо занурення співробітників у бізнес-задачі. Сучасні інструменти комунікації також компенсують дистанцію між співробітниками та підтримують ресурс команд, що є важливим з урахуванням того, що значна частина команд взаємодіє і працює над проєктами віддалено. 

«Результатами проєкту стала успішна оцінка діяльності 21 000 співробітників. Результати затверджені та за ними сформовані плани на рік. Оновлення цифрових HR-процесів це один з головних напрямків сталого розвитку Групи ДТЕК. Тож далі — рух з удосконалення процесів тими ж темпами. Адже сила нашої компанії у силі нашої команди. Ми розглядаємо бізнес у вимірі розвитку співробітників і технологій, що стануть їхніми помічниками», — говорить Олена Семич, директорка зі сталого розвитку ДТЕК.

Задачі щорічної оцінки діяльності є першими в низці проєктів цифровізації і посилення HR-блоку. Паралельно впроваджено і підпроєкт адаптації, тож група нових працівників вже пройшла процеси онбордінгу. Подальші кроки стосуватимуться впровадження інструментів управління кар'єрою та рекрутингу. 



Група ДТЕК (DTEK Group) — лідер і найбільший приватний інвестор енергетичного сектору України. В компаніях Групи ДТЕК працюють 55 000 співробітників.

Компанії Групи ДТЕК займаються виробництвом електроенергії на вітрових, сонячних та теплових електростанціях, видобутком природного газу та вугілля, здійснюють трейдинг енергоресурсами на місцевому та міжнародних ринках, розподіляють та постачають електричну енергію споживачам, надають енергоефективні послуги клієнтам, розвивають мережі високошвидкісних зарядних станцій.

Згідно з Новою Стратегією 2030, Група ДТЕК прагне трансформуватися в більш ефективний, екологічно чистий і технологічний бізнес, керуючись принципами ESG. Мета ДТЕК — досягти вуглецевої нейтральності до 2040 року.

Від початку повномасштабного російського вторгнення Група ДТЕК виділила близько 1 млрд гривень на підтримку Збройних Сил України та гуманітарну допомогу. Компанія відновила електропостачання для понад 8 мільйонів споживачів у регіонах, постраждалих від бойових дій.

Новини
Традиційна і відновлювальна енергетика
Персонал