IT.UA - home page

Меню
Aside section
Назад до Медіа

ПБГ «Ковальская»: Новорічна ніч – саме час для роботи

2018.12.29
Інтерв'ю
Девелопмент, інжиніринг і будівництво
Виробництво
ПБГ «Ковальская»: Новорічна ніч – саме час для роботи

У новорічний час всі відкладають справи. Але є професії, чия робота не припиняється навіть в заповітну ніч. Партнери IT-Enterprise, найбільша будівельна компанії України - ПБГ «Ковальська» - перериває свою роботу всього двічі на рік на кілька годин - і у цей час IT-система корпорації продовжує працювати.

Ми взяли інтерв'ю у начальника відділу автоматизованих систем управління виробництвом ПБГ «Ковальська», Марини Саєнко: про те, чому Новий рік - час попрацювати.

- Ви працюєте у Новий рік. Чому так важливо вийти на роботу в Новорічну ніч і що може статися, якщо Ви безтурботно святкуватимете?

(М.С.) - Оскільки у нас велика корпорація, в структуру якої входить 10 підприємств, що працюють у режимі 24/7, то Новий рік – це, практично, єдина можливість провести усілякі поновлення, зміни системи - коли ніхто не буде працювати. Тільки пару разів на рік у нас з'являється подібна можливість.

Оскільки в IT-Enterprise у нас працюють абсолютно всі бізнес-процеси, у тому числі онлайн-відвантаження бетону, то зупинка системи - це колапс корпорації. Робота по переустановки системи в Новорічну ніч - критично важлива для корпорації. Це розуміють і власники, і співробітники.

- Що Ви відчуваєте, коли думаєте про роботу в той час, коли всі інші думають про свято?

(М.С.) - Перш за все, важлива мотивація: ми розуміємо всю відповідальність - адже від нас залежить робота всієї компанії, робочі місця тисяч людей. Нами керує, у першу чергу, відповідальність. Так, іноді для цього потрібно жертвувати особистими інтересами.

- Як рідні ставляться до такої «жертви»?

(М.С.) - З розумінням. Звичайно, доводилося пояснювати, яка на тебе покладена відповідальність, як це важливо для компанії. Через деякий час, рідні почали лояльніше ставитися з розумінням.

(М.С.) - Важко, звичайно, саме усвідомлення того, що з року в рік ти відзначаєш свято в робочому режимі. Але потім згадуєш, що керуєш важливим для життєдіяльності компанії відділом, і гору бере та сама величезна відповідальність за роботу всієї корпорації на цілий рік вперед - це хороша мотивація гордо і якісно виконати свою роботу.

- Чи цінує компанія таку відповідальність?

(М.С.) - Звичайно. Я працюю у компанії вже п'ять років. На посаді керівника відділу, прийняла цей відповідальний новорічний «пост». Це важлива частина моєї роботи і я відчуваю підтримку своїх колег і компанії.

Слід сказати, що ми ретельно готуємося заздалегідь: перевіряємо всі зміни на тестовій базі, відшукуємо тонкі місця, виправляємо, пробуємо, налагоджуємо - так, щоб у Новорічну ніч, в період повної переустановки, все пройшло швидко, гладко і без проблем.

- Скільки людей працює в Новорічну ніч разом з Вами?

(М.С.) - Зазвичай 2-3 людини.

Є також ті, хто нервово очікує першого робочого дня - щоб все запустити, перевірити. Зазвичай, все добре.

- На роботу усі виходять 2-го січня?

(М.С.) - Якщо є виробнича необхідність запуску системи 1-го січня - значить виходимо 1-го. Саме тому і запускаємо нову версію у Новорічну ніч - у нас дуже обмежені рамки часу, коли ніхто не працює і систему можна призупинити для перезапуску. Але основна частина співробітників зазвичай починає роботу 2-го - як уся країна.

- Чи можна так налагодити систему, щоб на Новий рік у вашій компанії не працював ніхто?

(М.С.) - Ні. Наприклад, перш ніж встановлювати нову версію системи, потрібно спочатку провести підготовчі роботи на рівні серверів, баз даних, серверів додатків - у будь-якому випадку, комусь це потрібно робити. Команда або один співробітник - але без участі людини це поки неможливо.

Інтерв'ю
Девелопмент, інжиніринг і будівництво
Виробництво