IT-Enterprise взяла участь у Grain Storage Forum «Elevator» та показала ефективні інструменти цифрової трансформації для агробізнесів
Компанія IT-Enterprise взяла участь у Grain Storage Forum "Elevator" — найбільш представницькому аграрному форумі в Україні щодо зберігання, переробки, логістики й трейдингу та першої значної офлайн події у агрогалузі за часи з 24 лютого 2022 року. На виставковій площі демонструвалися ефективні інструменти для цифрової трансформації агробізнесів — рішення IT-Enterprise та програмні рішення для комплексного обліку агропідприємств і елеваторів MASTER:Агро і MASTER:Елеватор.
У панельній дискусії Олег Щербатенко, CEO IT-Enterprise мав спілкування з учасниками агросектору й відзначив, що запит на інновації, які допомагають знизити витрати на ремонт та обслуговування техніки є трендом.
"Як і до великої війни, системних аграріїв цікавлять такі новинки у частині GPS прослідковувати активності агротехніки. Поруч із цим, є компанії, які бачать переваги впровадження рішень зі сфери Промислового Інтернету речей (IIoT), комп’ютерний зір (Machine Vision, MV), предиктивної аналітики (Predictive Maintenance) ремонтів та обслуговування.
Аграрії відзначають, що зацікавлені за допомогою IT-рішень зменшити простої обладнання, знизити витрати на ремонтні роботи, підвищити загальну ефективність обладнання (Overall Equipment Effectiveness, OEE), знизити собівартість продукції та інше. Тобто те, що наша команда презентує в країнах світу як найінноваційніші рішення, все швидше опановують українські агрокомпанії".
Для агропідприємств MASTER:Агро пропонує комплексну автоматизацію процесів наступних напрямків:
- облік біологічних активів і продукції рослинництва;
- облік біологічних активів і продукції тваринництва;
- оренда земельних ділянок і формування банку землі;
- управління автотранспортом;
- ТЕП — планування виробничого завантаження посівних площ у різних сценаріях;
- агрономія — облік фактичних витрат на польові роботи та робіт, виконаних на полі;
- елеватор — оперативний кількісно-якісний облік зерна;
- тік — оперативний кількісний облік зерна на току.
Серед клієнтів MASTER:Агро — Поліська картопляна компанія, Фермерське господарство "Лендонар", П(ПО)СП "Золота нива", Малі Крушлинці, Волинь-Зерно-Продукт, ПОСП ім.І.Франка, Умань-Агро, Агроцентр "Поділля".
Для агрогравців IT-Enterprise пропонує комплексну цифровізацію бізнес-процесів і системне управління активами й ресурсами:
- елеватор (процесне керування рухом зерна, управління якістю, керування економікою елеватора, оптимізація складських операцій);
- рослинництво;
- управління електронним земельним банком;
- технічне обслуговування, ремонт машин та обладнання (EAM);
- оптимізація і планування вирощування біологічних активів;
- оперативний контроль поточного стану полів;
- управління автотранспортом;
- оптимальні закупівлі;
- оптимізація складських операцій.
Серед клієнтів IT-Enterprise — Астарта-Київ, МХП, Нібулон, АПК-Інвест, ROSHEN. Наявні кейси компаній з агросектора та харчової промисловості за посиланням.
Результати цифрової трансформації агробізнесів мають вимірювані економічні показники, деякі з них наводимо нижче:
- на 22% зниження аварійних простоїв машин та обладнання;
- на 15% підвищення коефіцієнта технічної готовності основних виробничих фондів;
- 100% ідентифікація партій зерна і якісних характеристик, "сліпий" аналіз;
- понад 95% ведення первинних документів в місцях їх виникнення;
- 100% автоматизація ключових об'єктів в рамках єдиної комплексної системи;
- на 8% зниження витрат на технічне обслуговування і ремонти;
- на 80% скорочення часу на формування щотижневих звітів оплати постачальникам;
- у 6 разів швидший розрахунок і розподілення витрат на збір і доставляння сировини.
Цифровізація із впровадженням технологій класу Industry 4.0 та підходами Industry 5.0 трансформує агрокомпанії, додає швидкодії їхнім бізнес-процесам та стимулює ріст прибутку. Серед новітніх технології, що провокують зміни є розумна ферма (SmartFarming), цифрові двійники (Digital Twins), предиктивний підхід (Predictive Maintenance), штучний інтелект (Artificial Intelligence, AI), стійкі бізнес-моделі (Sustainable Business Models) тощо.