IT.UA - home page

Меню
Aside section
ПОВЕРНУТИСЯ ДО КЕЙСІВ

Ефективний процес скоротив час зміни політики ціноутворення з тижнів до кількох днів на ХК «Київміськбуд»

Будівництво та інжиніринг
Ефективний процес скоротив час зміни політики ціноутворення з тижнів до кількох днів на ХК «Київміськбуд»
масштаб30 тис. співробітниківkpiпідвищити оперативність і ефективність процесів ціноутворення
ПродуктФінансиТривалість проекту1 рік
Рік кейсу2014КраїнаУкраїна
ГалузьБудівництво та інжиніринг ЗамовникХК «Київміськбуд»

Цілі проекту

Холдингова компанія «Київміськбуд» є одним з лідерів будівельної галузі України. У структуру холдингу входить понад 100 підприємств різного профілю, в яких працює понад 30 тис. Кваліфікованих співробітників - від фахівців будівельних спеціальностей до менеджерів.

Важливою конкурентною перевагою компанії є її постійний розвиток і вдосконалення процесів діяльності. Стратегією розвитку підприємства на 2013-2014 роки було передбачено вдосконалення процесів реалізації нерухомості, як одного з ключових бізнес-процесів, який виступає основним джерелом прибутку компанії.

Метою впровадження проекту «Управління реалізацією нерухомості» було забезпечення керівництва холдингу актуальною оперативною інформацією по об'єктах нерухомості в необхідних розрізах.

В IT-Enterprise був налагоджений оперативний облік і контроль актуальної інформації по об'єктах будівництва і інвесторам, забезпечена можливість швидкого доступу до повної історії роботи по кожному об'єкту нерухомості та отримання управлінської звітності по реалізації нерухомості.

Перед командою проекту була поставлено такі завдання:

 • підвищити оперативність зміни політики ціноутворення стосовно об'єктів нерухомості;
 • забезпечити доступ до аналітичних інструментів з історії роботи з об'єктом і з історії оплат, що дозволить більш ефективно працювати з боржниками.

Опис проекту

Для підвищення ефективності процесу продажів керівництво компанії виділило найбільш значущі проблеми:

 • Процес реалізації нерухомості - рутинний, віднімає велику кількість часу менеджерів з продажу;
 • Відставання в часі переоцінки об'єктів нерухомості: керівники вважають за краще працювати з папером, потім їх рішення необхідно занести в інформаційну систему. В результаті націнка «на папері» не встигає за реальною націнкою - проявляється відсутність оперативності в процесі ціноутворення.
 • Відсутність оперативної інформації про оплати за договорами, як наслідок - складність своєчасного прийняття управлінських рішень по оцінці стану договорів і впливу на боржників
 • Історія по роботі з об'єктами нерухомості зберігалася в локальних файлах електронних таблиць: дуже складно було відстежувати історію об'єкта нерухомості (хто купував, переуступав, міняв, заборгував і т.д.). Щоб отримати зведення за хронологією подій, доводилося витратити не одну годину робочого часу.

 Керівництво підприємства прийняло рішення - збудувати процес управління реалізацією нерухомості в складі комплексної ERP-системи IT-Enterprise.

Ключові фактори проекту

В 8 разів скоротився час на застосування/зміну політики ціноутворення на об'єкти нерухомості відповідно до рішень правління
В 7 разів скоротився час оформлення договорів (шлях від створення заявки на реалізацію нерухомості до друку і підписання договору)

Результати роботи

Впровадження проекту «Управління реалізацією нерухомості» дало можливість:

 • об'єднати всі процеси реалізації нерухомості в єдину систему з процесами бухгалтерського і контрактно-договірного обліку;
 • вибудувати єдиний ефективний процес зміни проведення політики ціноутворення з оперативним відпрацюванням протоколів цінової комісії;
 • контролювати ціноутворення, аналізувати історію зміни ціни об'єкта;
 • вибудувати наскрізний ланцюжок від прийняття від клієнта заявки на придбання нерухомості до укладення договору з інвестором, відстеження виплат і видачі правовстановлюючих документів;
 • аналізувати історію роботи по кожному об'єкту нерухомості з моменту його вводу в систему.

Результатом стало:

 • посилення контролю за процесами реалізації нерухомості та підвищення ефективності продажів об'єктів нерухомості;
 • скорочення часу обробки протоколів зміни політики ціноутворення з декількох днів до 3-4 годин;
 • середній час оформлення договорів скоротився в 7 разів.

Система IT-Enterprise дозволила оперативно проводити аналітику за необхідними параметрами об'єкту: в лічені секунди можна дізнатися, на які квартири великий попит, скільки квартир та якої саме площі продано і т.д. Крім того, система дозволяє оперативно відслідковувати, на якому етапі продажу знаходиться кожен об'єкт нерухомості. Таким чином, володіючи достовірною інформацією з продажу і станом об'єктів будівництва, керівництво має можливість більш точно прогнозувати продажу і приймати відповідні управлінські рішення.

В рамках вдосконалення бізнес-процесів холдингу особливу увагу було приділено фінансовому контролю. Впровадження системи сприяло оптимізації та посиленню контролю за фінансовими надходженнями, зокрема автоматичного сповіщення керівництва компанії про поточну заборгованість, контролю процесу роботи з боржниками.

Get in touch

Отримати
нашу бізнес пропозицію
Отримати
нашу бізнес пропозицію
Заповнити форму