АТ КІЕП перейшло на електронний документообіг за допомогою IT-Enterprise

масштаб | 500+ співробітників | Продукт | Документообіг та BPM |
---|---|---|---|
Тривалість проекту | 10 місяців | Рік кейсу | 2019 |
Країна | Україна | Галузь | Будівництво та інжиніринг |
Замовник | ТОВ "Київський науково-дослідний проектно-конструкторський інститут" Енергопроект" (АТ КІЕП) |
Цілі проекту
- Перевести документообіг інституту в електронну форму
- Підвищити ефективність роботи співробітників
- Скоротити час на обробку документів
- Оптимізувати управління проектами
- Підвищити виконавську дисципліну
- Створити сховище електронних документів в єдиній системі
Опис проекту
АТ КІЕП більше 85 років займається розробкою проектів і будівництвом теплових і атомних електростанцій, електроцентралей, наданням інжинірингових послуг для електростанцій і для об'єктів промислового та житлово-цивільного призначення. Фахівцями АТ КІЕП спроектовані десятки об'єктів в Україні та за кордоном.
У 2019 року в компанії прийняли рішення перевести роботу з усією документацією в електронну форму. Нова система повинна була покрити роботу більш ніж 500 співробітників інституту і допомогти вести проекти більш прозоро. В результаті пошуку і оцінки компанії, яка допомогла б впровадити електронний документообіг, АТ КІЕП віддало перевагу IT-Enterprise.
"Перехід від паперового до електронного документообігу – вимога часу, в сучасних умовах це необхідно. Крім переводу документів в електронну форму ми хотіли організувати їх зберігання в єдиній системі, отримати можливість відстежувати маршрут і статус кожного документа, працювати з пов'язаними документами.
Система IT-Enterprise допомагає нам завжди бути в курсі статусів проектів, ефективніше планувати наші терміни і ресурси ", – відзначає Олександр Фоменко, директор з розвитку та управління АТ КІЕП.
Ключові результати
- Співробітники отримали можливість працювати віддалено.
- У компанії з'явився зручний інструмент для відстеження статусу проектів.
- Автоматизація бюджету: система допомагає оцінювати витрати, підводити підсумки і планувати фінанси по кожному проекту.
- Скоротився час обробки і проходження документів.
- З'явилася можливість відстежувати історію кожного документа, зв'язок між документами, обговорення.
- Вся інформація про договір зберігається разом, це спрощує роботу і заощаджує час на пошук.
- Створено єдине сховище електронних документів.
- Підвищилася виконавська дисципліна.

Результати роботи
Оптимізація процесу роботи з кожним документом
На старті проекту група співробітників КІЕП і IT-Enterprise проаналізувала і описала бізнес-процеси для більш ніж 40 типів документів. В ході роботи фахівці оцінювали доцільність кожного кроку в маршруті проходження документа і оптимальність кожного процесу. В результаті зафіксували процес для кожного документа і скоротили надлишкові операції, на які витрачалися ресурси і час.
Елементи управління проектами
У рішення для АТ КІЕП увійшли специфічні розробки, пов'язані з управлінням проектами та проектною документацією конструкторського інституту. Один з документів, який формується в системі і стає списком завдань за проектом, – план проектних робіт. Під кожен пункт цього плану в подальшому створюється список завдань, якими можна управляти і розраховувати вартість їх виконання.
У новій системі можна оцінювати статуси виконання проекту в цілому і в розрізі кожного документа, дати дедлайнів, вартість завдань. Таким чином, система забезпечила оперативний доступ до управлінської звітності, що дозволило точніше будувати прогноз і приймати виважені управлінські рішення.
Трекінг виконання робіт співробітниками
При виконанні роботи співробітник ставить відповідний статус в документі, при необхідності створює пов'язаний із завданням документ. Керівник перевіряє статус роботи, після підтвердження завдання вважається виконаним, це відбивається на сумі оплати праці співробітнику. Всі документи зберігаються в єдиній електронній базі, у користувачів є можливість звернутися до будь-якого з документів, а також оцінити час, витрачений на виконання завдання.
Зручний обмін документами без паперу
В результаті проекту всі співробітники інституту працюють в єдиній системі. Будь-який документ узгоджується всіма учасниками онлайн і підписується кваліфікованим електронним підписом (КЕП). При листуванні з зовнішніми контрагентами відповіді приєднуються до відправлених документів, всі етапи узгоджень і правок видно в єдиних ланцюжках, які допомагають відстежити кожну зміну в документі.
"Системи електронного документообігу вносять в організації хороший елемент дисципліни. При веденні трудомістких проектів завжди є ризик втратити якийсь документ, а в системі завдяки взаємозв'язкам і чіткому регламенту втратити щось просто неможливо. Завдяки переведення документообігу в електронну форму мінімізуються помилки, до того ж керівники не витрачають час на контроль, адже система сама дає підказки виконавцям і бере на себе рутинні функції ", – коментує Наталія Козлова, керівник проектів IT-Enterprise.